2025
VW лансира нов турбобензинов двигател с мощност до 265 к.с. за моделите Tayron, Tiguan и Passat, комбиниран със задвижване на четирите колела. Той позволява и по-голям прикачен товар
VW разширява гамата от задвижвания за моделите Tayron, Tiguan и Passat с нов турбобензинов двигател. 2.0 TSI 4Motion включва серийно задвижване на четирите колела и 7-степенна трансмисия с два съединителя и осигурява мощност 204 или 265 к.с. Passat се предлага само с 265 к.с. По-мощният 4-цилиндров TSI винаги е с оборудването R-Line (по данни за Германия).
Ако изберете опционалния теглич, получавате и специален режим на шофиране: когато автомобилът разпознае, че е закачено ремарке, автоматично се задейства допълнителният профил на шофиране Trailer. Тогава съединителят на 4Motion-системата разпределя мощността между предната и задната ос по най-оптималния за теглене начин. Новите двигатели позволяват тегленето на товари с тегло до 2,2 тона за Passat и Tiguan и до 2,5 тона за Tayron. С новите турбобензинови двигатели спринтът от 0 до 100 км/ч отнема между 5,8 и 6,3 секунди в зависимост от модела.