Tурският транспортен министър се снима как кара с 224 км/ч, глобиха го (ВИДЕО)

2508
2025

Министърът на транспорта Абдулкадир Уралоглу публикува в социалните мрежи клип, на който се вижда как препуска с 224 км/ч по магистралата. Високопоставеният държавник бил качил клипа, за да демонстрира колко хубав бил аутобанът между столицата Анкара и град Нигде. Уралоглу не усетил как шофираното от него Audi A8 L неусетно било превишило максималната разрешена скорост по аутобан в Турция – 140 км/ч, с цели 84 км/ч!

https://twitter.com/i/status/1959664330603114908

Постът предизвика бурно недоволство в южната ни съседка. Впоследствие министърът обеща да бъде много по-внимателен, коментира, че правилата трябва да бъдат спазвани от всички, и дори признава, че е глобен от местната пътна полиция. На всичкото отгоре се вижда как на клипа Уралоглу вдига ръката си от волана, докато жестикулира и обяснява – което създава допълнителна опасност например при спукване на гума с толкова висока скорост.

Още по темата

Card image cap

В новия брой:

Архив >

Бюлетин