Novitec McLaren 620R с 282 к.с. повече от състезателния автомобил GT4

2912
2020

С 620R от McLaren пуснаха строго ограничена серия за движение по нормални пътища на състезателната кола 570S GT4. Тунинг-специалистите от Novitec са направили автомобила още по-горещ!

McLaren притежава за любителите на спорта модела 570S GT4 в своята гама. Освен това – на същата база – британците предлагат и лимитираната на 225 екземпляра версия за движение по нормални пътища 620R. Докато състезателният вариант трябва да се задоволи с 429 к.с., версията за нормални пътища разполага с точно толкова конски сили, колкото пише и в името ѝ: 620. За някои клиенти и тези данни не са достатъчни. На помощ могат да им се притекат специалистите от Novitec: след McLaren Senna от тунинг-фирмата са  се заели с преработката на 620R. С повече мощност и фина шлифовка на каросерията и окачването фокусът е изместен в посока пистата. Хората от Novitec предлагат три степени на мощността на 3,8-литровия V8 битурбо двигател. И при трите по-големия брой конски сили се постига чрез допълнително устройство за управление на двигателя. Освен това третата степен включва и нова ауспухова уредба от сплав от инконел, допълнително оборудвана със спортни катализатори.

За 7,8 секунди от 0 до 200 км/ч

Най-голямата мощност от 711 к.с. и 710 Нм максимален въртящ момент. Това са 91 к.с. и цели 282 к.с. повече от състезателния вариант на модела! Според Novitec теглото на автомобила е под 1400 килограма. Така McLaren ускорява за 2,8 секунди от 0 до 100 км/ч и след още пет секунди се движите с темпо 200 км/ч. Едва при 328 км/ч достигате максимума. Освен това сега двигателя реагира и разгръща мощността си много по-фино.

Джантите са съвместна разработка с Vossen

Нещата обаче не приключват с повечето мощност. Разработените съвместно с хората от Vossen алуминиеви джанти с централен болт са с размери 20 цола отпред и 21 цола отзад, като са комбинирани с гуми с размер 245/30 ZR20, респективно 315/30 ZR21. Спортни пружини приближават каросерията с 25 милиметра по-близо до асфалта.  Освен това Novitec са направили вентилационни отвори на предния капак, странични прагове, покриващи елементи за задната броня, както и нови капаци на страничните огледала. Всички части се предлагат и от карбон. Можете да облагородите допълнително интериора с кожа и алкантара. Novitec дава информация за цените само след запитване.  С оглед на базовата цена на 620R от около 600 000 лв. едва ли можем да очакваме евтин тунинг.

Още по темата

Card image cap

В новия брой:

Архив >

Бюлетин