2016
Пет излизания на автомобила за сигурност, два червени флага и еднo състезание – но трима победители! Люис Хамилтън, защото успя да доминира в изключително тежките условия. Нико Розберг, който с второто си място продължава да бъде лидер по точки в шампионата преди финала в Абу Даби. И Макс Верстапен, който в един безумен спектакъл успя да се качи на подиума след серия от изпреварвания.
Победата за Хамилтън е първа в кариерата му на „Интерлагос“. „Исках я още от няколко години, когато видях Аертон (бел. ред. Сена) преди пет или шест години по телевизията“, сподели звездата на Mercedes, която с 52-ия си успех задмина по първи места стария съперник на Сена Ален Прост. Сега единствено Михаел Шумахер има повече победи от Хамилтън – общо 91.
Заради силния дъжд състезанието започна зад автомобила на сигурността. След същинското му пускане първата жертва на дъжда стана Маркус Ериксон, който катастрофира при входа на боксовете. Себастиан Фетел също се завъртя, но за щастие не се удари. По-късно германецът сподели по радиото „Прекалено екстремно е! Почти щях да се ударя в Кими. Наистина ли трябва да правим това?“.
Колегата на Фетел беше изненадан от аквапланинг – и е истинско чудо, че болидът му не беше ударен от друга кола. Катастрофата на Райконен стана причина организаторите да спрат състезанието за втори път – което разгневи публиката. Заради лошата видимост и ултрамокрото трасе обаче това решение беше логично.
Макс Верстапен направи грешен избор на гуми, който го свали след първите десет. Но младият холандец не се предаде, предприе серия от изпреварвания и накрая успя да стане трети. След него финишира Серхио Перез, а петото мястото остана за Фетел.