Само на година и половина, на пробег едва 18.500 километра, а с близо 20.000 лева по-евтин, отколкото в шоурума: специалистите по употребявани автомобили от Das WeltAuto предлагат атрактивен дизелов Arteon с 200 конски сили и двойно задвижване. Das WeltAuto е международна марка на Volkswagen AG за употребявани автомобили със собствен печат за качество – и при нея няма как да очаквате гнусните номера, прилагани от некоретните автоджамбази.
Атрактивната лимузина, в която отзад има място за коленете почти като в S-класа, разполага с много богато оборудване, включващо екстри като шофьорска седалка с функция за масаж, аудиосистема Harman Kardon, система от камери, LED фарове за къси и дълги светлини, aвтоматичен заден капак, който можете да отваряте с „шут“ под бронята, амбиентно осветление, навигационна система Discover media с голям дисплей и др.

Както се очаква, тягата на тъмносивия Arteon в ниво на оборудване R-Line бива предавана към четирите задвижващи колела посредством 7-степенна трансмисия с два съединителя. Под предния капак работи 2-литровият TDI с мощност 200 конски сили и среден разход на гориво едва 5,7 л/100 км. Такива агрегати определено ще ни липсват в бъдеще… Toва, което прави офертата особено атрактивна, е фактът, че от началото на 2024 г. VW Arteon вече не се предлага като седан, а само като Shooting Brake. Клиентите на родния пазар обаче не „робуват“ на комбитата – за разлика от германците, и продължават да търсят класическите триобемни каросерии. Така че под формата на тази оферта те получават възможност да бъдат сред последните, които ще карат Arteon, различен от комби.
VW ARTEON НА ПРОМОЦИЯ – ЛИНК КЪМ ОБЯВАТА В DAS WELTAUTO
Елегантната лимузина разполага с още над 4 години гаранция – и е част от „златната“ селекция „FirstClass” на Das WeltAutо. Тя включва почти неразличими от нови автомобили на пробег под 25.000 километра и възраст до 18 месеца – тестови или шофирани от мениджъри на компанията. Тук няма как да се натъкнете на наводнявана, крадена кола или на такава, сглобена от половините на две други.

Цената на луксозно оборудвания автомобил, дълъг 4,86 метра, също е добра: като нов той е струвал oколо 110.000 лв., а сега за него искат 91.500 лв. Това е с близо 20.000 лв. по-малко от цената му като нов!