От кросови мотоциклети до състезателни камиони на Balkan Offroad 2019 (ГАЛЕРИЯ)

17
сеп.
2019

Българската доминация продължава и след третия състезателен ден на Balkan Offroad 2019. Родни пилоти диктуват темпото на международното рали, чиито трети етап премина в района около Карлово, Хисаря и Старосел.

При автомобилите Константин Чолаков (Toyota) спечели и третия етап, като остава твърд лидер в генералното класиране при крос-кънтри автомобилите. С третото си време за деня, победителят от Balkan Offroad 2012 Десислав Славчев успя да се изкачи до второто място във временната подредба. Топ 3 допълва холандецът Рик Ван Ден Бринк с Toyota.

С втора поредна етапна победа Цанко Цанков остава водач в класа на SSV-бъгитата. Шампионът от 2015 година надви миналогодишния победител Ян Ван Беек от Франция. Трети на финала пристигна тетевенският пилот Цветан Цветанов, а еквивалентна е и подредбата във временното класиране.

При мотоциклетите холандката Мириам Пол (Husqvarna) бе най-бърза в отсечката край Каросел, което й позволи да стане временен лидер в класа. Тук е моментът да споменем, че единствената дама в класа на двуколесните спечели и рали Breslau в Полша през юли, така че няма нищо случайно в доминацията й над мъжете.

Челната тройка при моторите за пореден ден е запълнена от представители на Холандия, като втори е Роб Ван Вегшел, а трети Лоди Боуерхоувер.

При камионите опитният Авив Кадшаи от Израел (DAF) отново бе безапелационен, а в подкатегорията на лимитираните автомобили полската състезателка с Dacia Магдалена Заяц успя да се наложи над казахстанеца Олек Манохин (Mitsubishi).