От днес – глоба 1000 лв., ако караш в аварийната лента

1407
2025

Официално: от днес тол-камерите ще засичат нарушителите в аварийните ленти по магистралите. Още днес първите санкционирани водачи ще получат фишовете си по електронен път.

Тол-камерите ще заснемат нарушителите от няколко ъгъла – отпред, отзад и в панорама. Снимките ще бъдат изпращани до МВР, а там ще се подготвят електронните фишове. 

Предвидената санкция за движение в аварийната лента е глоба 1000 лева и 3 месеца отнемане на шофьорската книжка. При повторно нарушение санкцията нараства на 4000 лева и 6 месеца без свидетелство за управление на МПС. 

В скоро време се очаква камерите на тол-системата да започнат да отчитат и средната скорост на движение по пътищата у нас.

Още по темата

Card image cap

В новия брой:

Архив >

Бюлетин