Освен победа Никола Цолов записа и три най-бързи обиколки в първия си старт от Formula 4

2
май
2022

Вчера на пистата Портимао (Португалия) най-успешният български картинг пилот на всички времена Никола Цолов записа и първата победа за България в испанската Formula 4. В този тип серии с едноместни болиди състезателният уикенд включва три старта. В два от тях Цолов се класира съответно 5-и и 14-и, а в последния запази за себе си най-високото място на подиума. Българският лъв обаче записа най-бързите обиколки и в трите състезания, като в две от тях стартира на полпозишън и в едно – от второ място.

В последнaта и най-успешна за Никола надпревара българинът стартира първи, но за кратко след старта изостана на втора позиция. Цолов обаче съумя да си я върне с умела контраатака още във втората обиколка и въпреки две излизания на колата за сигурност остана лидер до самия край на състезанието, в което завърши с аванс от 0,7 сек пред Тимотеуш Кучарчик. Трети остана мароканецът Сюлейман Занфари.

За момента стартирането се оказва най-големият проблем за Никола, чийто ментор е звездата от Формула 1 Фернандо Алонсо. „Върху това ще работим оттук нататък, за да сме по-бързи“, споделя младият ас в интервю пред Sportal.