Кубица се завръща във Формула 1

21
ное.
2018

Роберт Кубица е постигнал с Williams споразумение да кара за отбора във Формула 1 през сезон 2019. Тази информация изнесе Autosport, a oфициално се очаква новината да бъде съобщена по време на GP на Абу Даби през уикенда. Ако прогнозата се сбъдне, това би означавало, че полякът ще се завърне на стартовата решетка в F1 след осем години отсъствие. Кубица беше принуден да преустанови кариерата си, след като при катастрофа на рали в Италия претърпя тежка травма на ръката. Припомняме, че наскоро 33-годишният пилот направи серия от летни тестове с Renault, демонстрирайки, че планира да се завърне в най-престижната пистова надпревара на планетата. Влизането на Кубица в редиците на Williams би означавало, че руснакът Валери Сироткин няма да кара във Формула 1 през 2019.