Искате да се почувствате като в състезателен автомобил? Тогава този Widebody Kit с голям антикрило ще събуди интереса ви
ОК, Cupra Leon е спортната версия на иначе скромния на вид компактен модел на Seat. Но ако искате дори „наточената“ модификация да бъде още по-агресивна, трябва да се запознаете с този тунинг комплект, разработен от JE Design.
Началото поставя Widebody RS Kit, който включва раздути калници и преден спойлер. Частите, монтажът им и боята струват общо почти 8000 лв. Това е добро начало, но… има и още! Например прагове за 1000 лева, като и карбонови корпуси на огледалата за същата сума.

Най-атрактивното нещо от програмата на JE Design обаче е задното антикрило. Този огромен спойлер определено придава на Cupra уникален и изключително атрактивен външен вид. Елементът е с одобрение за скорости до 280 км/ч, а при 200 км/ч генерира аеродинамично притискане от 180 килограма. Спойлерът обаче не е евтин – той струва 5600 лв.! За съжаление, ако търсите същия тунинг пакет за комбито, ще останете разочаровани – той може да бъде поръчан единствено за хечбека.
Почти 15.600 лева за всички тунинг части
Ако искате пълния тунинг комплект, ще трябва да приготвите общо почти 15.600 лева. Ако ги добавите към цената на най-мощния модел Leon с бранда Cupra, VZ Cup с 300 к.с., общата стойност на хотхеча ще достигне близо 100.000 лева – срещу които получавате компактен модел, с който можете да излезете на писта.