Вадите парцала и започвате да бършете стъклата – понякога ви се налага да правите това досадно упражнение всяка сутрин. Когато влагата веднъж се настани в автомобила, не е толкова лесно да я разкарате. Откъде идват капчиците вода? И как автомобилът ви да бъде отново идеално сух? На тези страници ще откриете отговорите на всички тези въпроси, както и някои ценни съвети.
В най-студения сезон на годината влагата може да бъде внесена в интериора с обувки или с дрехи. Предпоставка за нейното образуване може да бъдат и задръстени въздуховоди и дренажи. Ако причината за проблема е лоша поддръжка на автомобила, обикновено решението е лесно. По-трудно става при прокъсани или дефектни уплътнения на вратите, прозорците или шибедаха – в подобни случаи може да се наложи смяна. Отдясно ще откриете пет съвета за сух интериор.
Често причината за „каране на сляпо“ е замърсен филтър на купето, а той трябва да бъде сменян редовно, обикновено – на всеки 15 000 км. При по-стари автомобили е възможно този интервал да бъде несъзнателно пропуснат. Самата операция по смяната не е трудна и може да бъде направена дори от лаик, като отнема не повече от половин час. Филтърът за купето е разположен на различно място във всеки автомобил, в случая с нашия VW Golf VII – зад жабката. Препоръчваме да изберете филтър с активен въглен, който неутрализира вредни вещества.
НАШАТА ПРЕПОРЪКА
Почиствайте стъклата и отвътре, за да намалите риска от катастрофа. Мръсотия като никотин или изпарения от изкуствени ароматизатори може да създаде сериозни замазвания по прозорците.
ПЕТ ПРЕПОРЪКИ ЗА СУХ ИНТЕРИОР

Смяна на филтъра на купето: на всеки 15 000 км филтърът на купето трябва да бъде сменян. Когато той е замърсен, притокът на въздух се намалява и няма как влагата да бъде отнета.

Обдухване: при правилна настройка стъклото бързо се изчиства. Трябва да насочите въздушната струя към предния прозорец и да включите вентилатора на максимална степен, а температурата – на най-висока.

Изсушител на въздуха: практично решение са торбички, напълнени със специални гранули. Те отнемат влагата от въздуха. Хубаво е предварително да ги изсушавате на парното.