Не, за съжаление третото поколение на VW Touareg няма да бъде една от звездите на изложението в Женева – SUV-ът ще отпразнува официалната си премиера на изложението Auto China в Пекин на 23 март. Засега от Волфсбург ни предоставят единствено снимка на интериора – от която откриваме важен детайл: дисплея на централната конзола. Или казано по-точно, два на брой дисплея. Според слуховете, т.нар. „Innovision Cockpit“ няма да има аналогови инструменти за управление на климатика и подгряването на седалките. Вероятно всичко ще бъде контролирано от 15-инчов тъчскрийн – както при Audi A8.
Дългият до момента 4,80 м офроудър ще „порасне“ до 5 м и ще получи трети ред седалки, като в същото време теглото му ще бъде намалено с 200 кг. Очаква се машината да тежи дори под два тона. SUV-ът ще използва платформата MLB Evo, на която „стъпват“ също Audi Q7, Bentley Bentayga, Porsche Cayenne и Lamborghini Urus. От представената скица лесно можем да заключим, че следващият Touareg ще бъде близък като дизайн до Tiguan. Основен акцент в кокпита ще бъде дисплеят на системата Innovision – един от най-големите в класа. Благодарение на завиващи задни колела SUV-ът трябва да бъде по-стабилен. За задвижването ще се грижи усъвършенстван 3-литров V6 TDI, който ще генерира 270 „коня“. Ще има също бензинов V6, както и Plug-in хибрид. Премиерата е насрочена за изложението във Франкфурт през септември.
ВИЖТЕ КАК ЩЕ ИЗГЛЕЖДА ТОUAREG НОМЕР ТРИ!

