„Деца на пътя! Път на децата!“ събра доброволци от SFA за третапоредна година

1509
2025

За трета поредна година доброволци от „София Франс Ауто“ (SFA) се включиха в
кампанията „Деца на пътя! Път на децата!“ и осигуриха безопасното пресичане на
учениците и техните семейства пред няколко столични училища в първия учебен ден –
15 септември.

Инициативата се реализира съвместно със столичните общини „Илинден“ и „Оборище“,
които тази година определиха следните учебни заведения за програмата:

  • Национално музикално училище „Любомир Пипков“;
  • Първа английска езикова гимназия;
  • 164 гимназия с преподаване на испански език „Мигел де Сервантес“;
  • Професионална гимназия по транспорт и енергетика „Хенри Форд“;
  • Професионална гимназия по хранително-вкусови технологии „Проф. д-р Георги
    Павлов“

Доброволците от дружествата на SFA застанаха на основните пешеходни пътеки при
училищата, за да подпомагат пресичането, да следят за спазването на правилата за
движение и да напомнят на водачите да бъдат особено внимателни в зоните, където
наоколо има деца. Тяхната дейност беше посрещната с подкрепа и одобрение от
преминаващите.

С кампанията си „Деца на пътя! Път на децата“ SFA, една от най-големите автомобилни
компании в страната, поставя акцент върху безопасността на пътя и създаването на посигурна среда за всички участници в движението. Това е поредния обществено значим
проект в областта, който дружеството инициира през последните години. В партньорство
с Държавната агенция „Безопасност на движението по пътищата“ доброволци от SFA вече
изградиха две детски образователни площадки в столицата – в парк „Света Троица“ и в
район „Слатина“. По-рано тази година SFA Automotive, част от SFA и официален вносител
на редица популярни автомобилни марки у нас, си партнира и с медийната група „Нет
Инфо“ в кампанията „Отговорни на пътя“, чиято цел беше да повиши пътната култура на
шофьорите.

Още по темата

Card image cap

В новия брой:

Архив >

Бюлетин