Българският Hyundai Off-Road Racing Team е лидер в класирането на Източноевропейския офроуд шампионат

Hyundai Santa Fe T1 държи първото място сред автомобилите в шампионата “Баха“ 2016

6
юни
2016

След края на втори кръг от Източноевропейския офроуд шампионат, родният екипаж от Hyundai Off-Road Racing Team Цветомир Иванчев/Ивайло Николов зае лидерската позиция сред български и чуждестранни състезатели в генералното класиране в своя клас. Българите бяха винаги със сериозна подготовка и доказаха професионализъм и издръжливост, като преминаха успешно над 1200 състезателни километра със своя Santa Fe T1 за изминалите два кръга от „Баха“ 2016. В първия старт от шампионата в Букурещ, в края на месец април, Иванчев и Николов преодоляха тежкия маратонски формат от 500 км, без сервизни зони и прекъсвания. Високите температури и неравните терени в Румъния не успяха да затруднят българския екипаж и той финишира на трето място в класирането при автомобилите сред състезатели от чужбина и България.

На 5 юни тандемът Иванчев/Николов успешно завърши и втория кръг от „Баха“ 2016, оставяйки зад гърба си три състезателни дни и 800 километра, съставени от бързи, прашни трасета, слаба видимост и много неравни изкачвания. Оспорваната битка с участниците от чужбина се води до самия край на ралито, но перфектната подготовка на българския екипаж и доброто представяне на техния Hyundai Santa Fe T1 им спечелиха второ място сред автомобилите и шесто в генералното класиране. Вторият пореден подиум за екипажа на Hyundai Off-Road Racing Team е най-добрата мотивация за тандема да поддържа отличните резултати, които постига и да задържи първото място в своя клас на офроуд шампионата. Следващият кръг от „Баха“ 2016 ще бъде на родна земя, в Самоков, 23-25-ти септември, а Цветомир Иванчев и Ивайло Николов са отново със сериозна заявка за подиум и на „Баха България“.