2023
Основен вдъхновител за възраждането на марката Packard в края на 90-те години е Рой Гъликсън от Финикс, Аризона, който понастоящем живее в Канада. В по-младите си години работи като инженер в White Motor Corporation (сега Volvo Trucks), но през 1995 г. решава да купи всички права върху автомобилната компания Packard, което му струва само 50 000 долара. До 1998 г. той изработва добре изглеждащ прототип на луксозен седан с двигател V-12, като предвестник за завръщането на Packard Motor Car Company на американския пазар. Изцяло алуминиевата каросерия на опитния образец, която наподобява Packard Clipper от 1941 г., е проектирана от Арунас Ослапус и Дон Джонсън (бивш стилист на GM, създател на ефектната неокласика Zimmer). Като ръководител на инженерния екип е привлечен и бившият инженер на Packard Лорънс Джонсън.
Благодарение на изключителния (също алуминиев) двигател V12 Falconer Racing с работен обем 9,8 литра, максималната мощност на прототипа достига 573 конски сили, а ускорението от 0 до 100 трае само 4,5 секунди. Двигателят е оборудван с компютърни системи за управление на General Motors и е комбиниран с 4-степенен автоматик GM 4L80E, познат от Corvette. Освен това автомобилът е със задвижване на четирите колела благодарение на раздатъчната кутия Borg-Warner с разпределение на въртящия момент 65 отзад към 35 отпред. Забележителният кожен интериор включва ръчно обработена кожа и декорация от истински орех.
В началото на 2000 г. Гъликсън официално започва кампания за набиране на 30 милиона долара в рамките на три години, за да може до 2010 г. да започне производството на 2000 броя годишно на пазарна цена от 160 000 долара (или 250 123 долара днес). След като се оказва, че финансовите поддръжници на проекта не са достатъчно мотивирани, на 10 май 2007 г. Packard Motor Car Company е обявена за продажба. Активите включват търговската марка на името на автомобила Packard, прототипа на Packard V-12, всички инженерни данни, файлове със снимки, резервни части и инструменти. Гъликсън се надява да продаде своя дял за не по-малко от 1,5 милиона долара, но най-високата оферта, която получава, е за 275 000 долара.
Според най-актуалната налична информация, единственият направен Packard Twelve е бил продаден от Гъликсън през 2014 г. за 143 000 долара, (еквивалентната стойност 162 606 днес), което е в пъти по-малко от разходите за неговата изработка.
Марката Packard съществува от 1899 до 1958 г., като между 1925 до 1949 г. продава повече коли от Cadillac и Lincoln.